Зворотній зв'язок

Click to refresh

Хто онлайн

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

Стару версію сайту дивіться тут:

http://vilshanka.ucoz.ua/


У цей день - 10 березня - 10 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

65 років від дня народження (с. Перегонівка Голованівського району) Мостового Володимира Павловича,  журналіста.

Батько - Павло Миколайович (1904-1972) - і мати - Віра Костянтинівна (1909-1997) - агрономи; дружина - Валентина Володимирівна - біолог; дочка - Мостова Юлія Володимирівна (1968) -журналіст; син - Олексій (1974) - журналіст.

Освіта вища, закінчив факультет журналістики КНУ ім. Т. Г. Шевченка у 1972 році. 2002 року на Міжнародному фестивалі журналістики «Віра. Надія. Любов» Мостовому присвоєно звання «Керівник мас-медіа року».

З 1 березня 1967 року - завідуючий відділом листів і масової роботи, газета «Трибуна хлібороба» Талалаївського району Чернігівської області; 1967-69 роки - газета Київського м’ясокомбінату «Харчовик», м. Київ, заступник редактора; 1970-75 - зав. відділу, журнал «Радянська школа».

1976-77 роки - старший кореспондент газети «Вечірній Київ»; 1978-90 роки - заввідділом радянського будівництва газети «Прапор Комунізму»; 1990-94 роки - заступник головного редактора, головний редактор газети «Хрещатик»; з 1994 року - головний редактор газети «Дзеркало тижня». Заслужений журналіст України. 


105 років від дня народження (с. Калантаїв Світловодського району) Панченка Олексія Яковича (1907 - 1943), військового діяча.

 Після закінчення школи працював у колгоспі. У лавах Червоної Армії з 1930-го по 1933-й. На фронті - з вересня 1943 року.

11 вересня 1943 при форсуванні Дніпра першим увірвався в с. Гута-Межигірська на Київщині і, знищивши двох вартових, захопив склад із боєприпасами. Наступного дня, відбиваючи контратаку, знищив вогневу точку ворога. Загинув 15.09.1943. Герой Радянського Союзу. Категорія: Різне |

Чекали та недочекалися - 10 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

Жителі району, які сьогодні, 9 березня 2012 року, чекали на автобус за маршрутом Вільшанка (Вівсяники) - Кіровоград, який відходить з Вільшанки о 5 годині 40 хвилин, були неприємно здивовані, адже так і недочеклися автобуса. Довелоя чекати і далі, на наступний, Побужжя - Кіровоград.

Як вдалося встановити? автобус Вільшанка (Вівсяники) - Кіровоград спокійно стояв біля двору свого водія, а сам водій, за словами його знайомого,  в цей час мирно спав після вчорашньої "гулянки".

Це вже не перший випадок коли автобус підводить своїх пасажирів - то не поїде бо мало пасажирів, то ще якась (як от зараз) причина.

10 січня 2012 року, наприклад, після свят, коли багато студентів намагалися поїхати на навчання в Кіровоград, автобус прийшов у Вільшанку вже наповнений під завязку, водів узяв лише двох пасажирів, та й то стоячи. Та й не дивно, адже автобус був занадто маланький, "мікро".
На питання чомуж на прийшов більший автобус, водій відповів що його ніхто не попередив, що буде стільки пасажирів.

Цікаво, хто ж йому мав це повідомити? І невже в голові не вистачає сірої речовини що б це передбачити.

А потім наші водії скаржаться що в них немає пасажирів!

Один раз підвів - на пасажирів можна не розраховувати!
Категорія: Новини Вільшанки та району |

У цей день - 9 березня - 9 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

121 рік від дня народження (м. Єлисаветград) Аркадія Маслова (Чемеринський Ісаак Юхимович) (1891 – 1941), політичного діяча, одного з лідерів Комуністичної партії Німеччини.

Народився в Єлисаветграді в родині єврейського комерсанта. З 1899 року з родиною жив у Німеччині. Там він відвідував гімназію, вчився в консерваторії. З 1912-го вивчав природознавство в Берліні. Після початку світової війни був інтернований як російський громадянин. Був перекладачем у таборі військовополонених.

У 1919 році вступив до Компартії Німеччини. У листопаді 1920-го Маслов (приблизно тоді взяв собі цей псевдонім) був обраний до Центру КПГ. З 1921 року разом із Рут Фішер стояв на чолі Берлінської організації КПН і належав до лівого крила партії.

У 1921-му Маслов зайняв посаду зовнішньополітичного редактора газети «Die Rote Fahne». У 1922-му затриманий німецькою поліцією і засуджений до 8 місяців арешту.

Згодом Маслов і Рут Фішер стали співголовами ЦК КПГ. У 1925 році знятий з керівних постів. У 1926-му Маслов і Фішер підтримали Об’єднану опозицію у ВКП (б), після чого були разом зі своїми прихильниками виключені з партії. У травні 1928-го Маслов разом з Рут Фішер і Гуго Урбансом створили Ленінбунд.

Після приходу фашистів до влади Маслов і Фішер емігрували до Парижа, де жили до 1940 року. З 1934-го Маслов активно співпрацював із Троцьким і французькими троцькістами. У 1936-1937 роках входив до керівництва Руху за Четвертий інтернаціонал. Після поразки Франції в 1940-му разом із Фішер виїхав на Кубу, де вони намагалися отримати американську візу. Візу зуміла отримати тільки Фішер, а Маслов залишився в Гавані, де 20 листопада 1941 року загинув в результаті нещасного випадку.
Категорія: Різне |

Цього дня - 7 березня - 7 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

130 років від дня народження (м. Єлисаветград) Крамаренка Олексія Івановича (1882 – 1943), українського громадського діяча.

Здобув вищу освіту, інженер-технолог.

З 1910- го по 1931 рік працював головним інженером на підприємствах силікатної, газової та вугільної промисловості.

З 1931-го по 1941-й – на викладацькій роботі, був професором Харківського технологічного інституту. Бургомістр та обер-бургомістр Харкова часів німецько-фашистської окупації (1941-1942). Брав участь у масовому виселенні євреїв, квартири яких надавались прибічникам українських націоналістів. Сприяв заснуванню у Харкові української автокефальної церкви на чолі з митрополитом Феофілом.

Покровительствував українським письменникам, зокрема А. Любченку і В. Домонтовичу (останній виявився радянським розвідником). На думку німців, Крамаренко не впорався з управлінням містом, та і його націоналістичні погляди окупантів більше не влаштовували, тому в січні 1943-го його заарештували й розстріляли.

На місце Крамаренка був призначений його заступник, адвокат, також уродженець Єлисаветграда Олександр Платонович Семененко.

Також у цей день

1573 - Іван Федорович (Федоров) заснував у Львові першу в Україні друкарню, про існування якої точно відомо історикам.

1992 - зіграні перші матчі першого футбольного чемпіонату України.

1986 – народився Олександр Григорович Кочура (Кіровоград) - український футболіст, півзахисник кіровоградської «Зірки». Грав за місцеві футбольні клуби. Категорія: Різне |

Цього дня - 6 березня - 6 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

61 рік від дня народження Василя Олександровича Кондратця, інженера, педагога.

У 1964 році закінчив Криворізький гірничорудний інститут. До 1971-го працював у Науково-дослідному експериментально-конструкторському інсти-туті чорної металургії (Дніпропетровськ). З 1971 року – в Кіровоградському інституті сільськогосподарського
машинобудування: проректор із навчальної роботи (1978 – 1987), ректор КІСМу (1987 – 1995).
Сфера наукових інтересів – розробка витратомірних засобів, автоматизація технологічних процесів у тваринництві, педагогіка вищої школи.
Автор 125 наукових праць, 18 монографій та навчальних посібників, 15 авторських свідоцтв про винаходи.

Академік Академії інженерних наук України (1991), Транспортної Академії України (1992), Аерокосмічної Академії України (1993). Заслу-жений діяч науки і техніки України (1992). Прикріплення: Картинка 1 Категорія: Новини Кіровоградщини |

Скоро буде газ!? - 6 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

Я стало відомо, на одній з останніх розширених нарад при голові районної ради за участю голів сільських рад і заступників голови РДА, було досягнуто домовленостей, що з 1 квітня Вільшанський район обслуговуватиме Добровеличківське газове господарство.

Представники «Кіровоградоблгазу» запевнили, що незабаром жителі району купуватимуть скраплений газ за орієнтованою ціною 121 гривня за 21 кілограм.

До 1 квітня 2012 року вільшанці матимуть можливість ознайомитися з графіком руху автомобіля-газовозу.

Щодо кількості придбаних балонів зі скрапленим газом на рік за пільговою ціною існуватимуть певні обмеження.

Вже зараз є в планах поряд із пільговим, завозити в район і комерційний скраплений газ, вартість якого буде дещо вищою, такою, як на АЗС, приблизно по 240 гривень за балон.

От тільки незрозуміло що означає фраза "поряд із пільговим, завозити в район і комерційний скраплений газ". Невже в наш район постачатимуть лише газ для пільгових категорій?

За матеріалами сайту novosti.kr.ua.
Категорія: Новини Вільшанки та району |

Кіровоградська міськрада – 8-ма в країні за прозорістю в діяльності - 6 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

Протягом 2011 року Центр політичних студій та аналітики у співпраці з Партнерством громадських організацій «Новий громадянин» в рамках проекту «Знати, щоб діяти!» проводив моніторинг відкритості виконавчих комітетів міських рад обласних центрів на виконання ними норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 У рамках моніторингового проекту аналітики кожного місяці надсилали тематичні запити щодо підготовки закладів освіти до початку навчального року, організації тендерних процедур, рівня забезпечення з боку органів місцевої влади соціальних гарантій, ремонту старих і будівництва нових доріг та кількості виділених і витрачених коштів на медичну сферу.
 Як повідомив міського голову Олександра Саінсуса директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, Кіровоградська міська рада в списку кращих зайняла восьме місце. За його інформацією, найкращою міською радою в номінації «Прозорість року» визнано Вінницьку, найгіршою міською радою в номінації «Таємна бюрократія» стала Тернопільська. Подальший моніторинг у 2012 році, відзначив Віктор Таран, здійснюватиметься Центром політичних студій та аналітики спільно з Держкомтелерадіо. Категорія: Новини Кіровоградщини |

Талий сніг замість води - 5 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

Ось уже кілька тижнів поспіль мешканці восьми будинків, що по вулиці Київській у Кіровограді, вимушені обходитися без води. Через аномально низьку температуру комунікації замерзли, тож людям доводиться топити сніг, щоб бодай якось спростити собі життя. На звернення городян комунальне підприємство відповідає коротко: техніки нема, а прийде весна -все і без того розмерзнеться... Категорія: Новини Кіровоградщини |

Сайт http://vilshanka.org.ua у пошукових запитах - 5 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

У новій українській пошуковій системі shukalka.com.ua за запитом "Вільшанка" наш сайт  vilshanka.org.ua  займає друге місце.


Категорія: Новини сайту vilshanka.org.ua |

Цього дня - 5 березня - 5 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район

185 років від дня народження Глібова Леоніда Івановича (1827 – 1893), поета, байкаря, громадського і культурно-освітнього діяча. Класик української літератури ХІХ століття.

Неодноразово відвідував наприкінці ХІХ ст. с. Власівку (нині Світловодський район), яка славилась своїми ярмарками.

Про це йдеться у вірші «Ярмарок» (1890):

Городище стоїть вище, а Власівка нижче;
Чого мені в Городище? У Власівку ближче.
В Городищі спотикачі, тини і перелази,
А Власівка ярмаркує на рік по три рази.
61 рік від дня народження Юрія Федоровича Кравченка (5 березня 1951 – 4 березня 2005), колишнього міністра внутрішніх справ України (1995 – 2001), генерала внутрішньої служби України Народився в Олександрії Кіровоградської області у робітничій сім’ї.

У 1978 році закінчив Горьківську вищу школу МВС СРСР, правознавець. Протягом кількох років був найближчим соратником президента Кучми і вважався одним із ймовірних його наступників.

Під керівництвом генерала було розгромлено свавілля організованих кримінальних угрупувань, особливо в Криму. Під час касетного скандалу був звинувачений у зникненні опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе і, відтак, усунутий з першого ешелону української політики.

4 березня 2005-го помер унаслідок двох пострілів у голову. Офіційне слідство зробило висновок, що це було самогубство. Категорія: Різне |

Більше статей...

  1. В ОБЛАСТІ ВИЗНАЧИЛИСЯ З КІЛЬКІСТЮ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ - 4 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  2. КАДРОВИЙ РЕЗЕРВ НА ГОЛОВУ РДА - 2 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  3. ЗВІЛЬНЕНО ГОЛОВУ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ - 2 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  4. ТЕСТ НА ПРОФОРІЄНТАЦІЮ - 1 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  5. СТВОРЕНО НОВУ СЛУЖБУ - 1 Березня 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  6. ЗА БРУХТ ПОНЕСЛИ ПОКАРАННЯ - 28 Лютого 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  7. Наші - одні з кращих - 28 Лютого 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  8. День афганця - 15 Лютого 2012 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  9. У Вільшанські школі відбувся День учнівського самоврядування - 10 Листопада 2011 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район
  10. День працівників соціальної сфери - 5 Листопада 2011 - Перший неофіційний сайт про Вільшанку та район