Зворотній зв'язок

Click to refresh

Хто онлайн

На сайті 40 гостей та відсутні користувачі

Стару версію сайту дивіться тут:

http://vilshanka.ucoz.ua/

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (19)


Голова Кіровоградської обласної раби Микола Михайлович Ковальчук28 листопада 2012 року Вільшанський район відвідав голова Кіровоградської обласної ради Микола Михайлович Ковальчук.

Першим пунктом призначення в районі йому слугувало село Станкувате, куди Миколу Михайловича разом із головою районної ради Ярославом Кіровим запросили взяти участь в черговій сесії сільської ради.

У присутності поважних гостей депутати сільради розглянули кілька важливих місцевих питань, серед яких звіт сільського голови Віктора Діордієва за дев’ять місяців поточного року, внесення змін до бюджету, про роботу постійних комісій сільради та про діяльність дошкільного навчального закладу «Ромашка».

Сесію депутати провели спокійно, злагоджено, не задаючи доповідачам зайвих і незручних питань. Така одностайність Миколі Ковальчуку сподобалася.
- Я в Станкуватому вже вдруге, - пояснив він присутнім. – Працюєте дружно, село ваше з гарними болгарськими традиціями, ошатне. Мало де таке є, щоб населений пункт, у якому проживає всього триста сімдесят п’ять жителів, мало поштове відділення, клуб, бібліотеку, вуличне освітлення, водогін та безперебійний мобільний зв’язок.

Нещодавно я був присутнім на сесії Гаївської сільської ради, що в Добровеличківському районі. Так на їхній території налічується сорок сім дошкільнят, а дитсадка немає. У вас же всього дев’ять дітей дошкільного віку, але дитсадок зберегли. Це мене дуже здивувало і порадувало. Молодці!

У цьому є позитив. Хочу сказати, що є взагалі позитив в роботі обласної влади. Сьогодні ви не скажете, що ми стали жити краще. Але не стали жити і гірше. Це головне.
Я в обласній політиці з 1997 року, але щоб за два роки в область на проекти розвитку з держбюджету надійшло 300 мільйонів гривень – це вперше. За ці гроші в кожну районну лікарню придбали по сучасному цифровому рентген-апарату, діагностичному центру.

В області відкрито перинатальний центр, в якому вже на світ з’явилося близько 1 100 немовлят, десь двісті з них, якби не цей медичний заклад, ніколи б не побачили нашого світу. Нарешті ввели в дію подаровану два роки тому Президентом гамма-камеру. Чому так довго не могли її запустити в дію? Бо в Україні таких більше ніде немає, а в світі – не більше десятка. Хто б міг подумати, що в реконструкцію нашого театру Кропивницького вкладуть аж 130 мільйонів гривень і за рік завершать всі ремонтні роботи? Зараз Кіровоградський обласний театр – найкращий у державі.

Скрізь облаштовуються спортивні та дитячі майданчики, продовжується відновлення вуличного освітлення.

Є й проблеми. Головна – це кадри. На селі, наприклад, 40 % вакансій медиків вільні.

Ми 20 років топчемося на місці. Колись кожна сільська громада трималася на колгоспі. Господарства тоді вирішували всі сільські проблеми. А зараз? На одній із сесій радив би вам проголосувати за звернення до власників земельних паїв, аби ті, при укладанні договорів оренди вимагали від орендарів, щоб ті внесли в договір пункт про обов’язкове відрахування певного відсотка прибутку на розвиток села. Сьогодні така практика розповсюджена по всій області, дивно, чому у Вільшанському районі вона не діє?

Ваше місцеве господарство зараз належить підприємству Березкіна. А у великих агроформуваннях до кожного села руки не доходять, скрізь молочно-товарні ферми не повідкриваєш. Великим землевласникам це не вигідно. А пілети з рослинних залишків виготовляти – вигідно.

За останні кілька десятиріч в українські чорноземи стали вносити у п’ятдесят разів менше гумусу. Зрозуміло чому – бо занепало тваринництво. Але якість землі втрималася. Чому? Секрет у рослинних рештках, які насичували чорноземи корисними речовинами. Якщо сьогодні всі рослинні рештки, які колись перегнивали на полях, підуть на виготовлення пілетів, повірте, земля різко виснажиться.

Для того, щоб цього не сталося, у кожному господарстві має бути тварин стільки, скільки й гектарів землі. Буде тваринництво – будуть робочі місця, припинять розпадатися села. Мушу визнати, що сьогодні держава підтримує великих фермерів, а от дрібних, у тому числі й одноосібників – ні. Це потрібно змінювати.

Як гадаєте, чи має право територіальна громада села Станкувате залишитися громадою? Має! Президент поставив завдання до 2015 року реформувати місцеве самоврядування, провести територіально-адміністративну реформу. Ми не повинні втратити район, а Станкувате має залишитися на рівні самоорганізації населення.

Європа вже давно живе за такою системою. Населення створює громадську організацію, яка вирішує нагальні питання і на що витрачати гроші. Фінансуватиме її районна рада, підприємці, а також можна залучити кошти Європейського Союзу та ООН.

У нас в області 376 сільських рад. Такого тягаря держава не витримає, ми повинні різко підвищити рівень життя громадян. Питання з довідками та іншими документами мають вирішуватися за допомогою Інтернету. Дороги повинні бути якісними, лікарня – в межах 20 хвилин їзди.

На прохання Станкуватського сільського голови Віктора Діордієва Микола Ковальчук пояснив, чому сьогодні держказначейство не проплачує рахунки місцевих органів влади:
-   В Україні є єдиний державний казначейський рахунок. Місцеві бюджети зараз виконуються, а от державний – ні. Аби закрити захищені статті, уряд вимушений брати наші кошти.

Депутатів цікавило і ще одне болюче питання – низька вартість молока і м’яса. У Станкуватому молоко в населення приймають по 2,20 грн за літр. Через це з кожним роком поголів’я ВРХ в селі меншає, зараз ледь досягає п’яти десятків. Якби в селян була робота, вони б вже давно відмовилися від тримання в домашніх господарствах корів. Але ж «молочні гроші» - «живі», їх станкуватцям щомісяця видають на руки. Через те й вимушені і надалі гнути спину біля рогатої худоби.

-  Я вважаю, що в Україні має бути державна політика закупівельних цін на молоко і м’ясо, - відповів голова обласної ради. – А ще – менше посередників. Якщо в населення молоко приймають по 2,50 гривні, то на прилавку магазину цільне молоко повинне коштувати 3,50 гривні – не більше.

Нещодавно один із віце-прем’єрів запропонував розробити державну підтримку для створення великих молочно-товарних комплексів, які б уміщували до 5 000 ВРХ. Ми переконали уряд, що держпідтримка має надаватися і значно меншим тваринним комплексам. На даний момент в Україні 85 % рогатої худоби – у приватному секторі. Якщо будуть створені ці великі комплекси - люди відмовляться від своїх корів. А саме на приватному тваринництві тримається нині село.

По завершенню сесії сільської ради, Віктор Діордієв ознайомив поважних гостей із соціальними закладами села та похизувався, що керівник ПСП «Мир» Анатолій Ковальов завжди допомагає селу вирішувати його проблеми.

Після Станкуватого Микола Ковальчук та Ярослав Кіров, до яких приєднався голова районної держадміністрації Анатолій Стоян, поїхали в село Йосипівку. Тут їх зустріли сільський голова Володимир Миколюк та голова ПСП імені Шевченка, депутат районної ради Микола Паранчевський. Завдяки тісній співпраці цих керівників сьогодні Йосипівка - чи не найперспективніше село в районі. Тут найвища народжуваність, є робочі місця, доглянута соціальна інфраструктура.

Найбільше захоплення в гостей викликала демонстрація чистокровних скакунів із кінного репродуктора ПСП. До речі, Йосипівський кінний репродуктор - один з найкращих в Україні, його скакуни - регулярні переможці чи не усіх найпрестижніших кінних змагань в нашій державі .

Наостанок Микола Ковальчук подякував вільшанцям за теплий прийом і пообіцяв вже незабаром відвідати наш район знову. Цього разу неофіційно, з вудкою, аби відпочити від важких робочих буднів.

Микола Балабан

За матеріалами газети "Зорі над Синюхою"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
0 #2 katafalna 08.04.2013, 06:09
Цитую Влад:
"Ми не повинні втратити район, а Станкувате має залишитися на рівні самоорганізації населення" - самоорганізація - це що? Мабуть вже точно не сільська рада

самоорганізація на автобусній зупинці "на трьох" організовує))
Цитата
 
 
+1 #1 Влад 02.12.2012, 22:10
"Ми не повинні втратити район, а Станкувате має залишитися на рівні самоорганізації населення" - самоорганізація - це що? Мабуть вже точно не сільська рада
Цитата